+48 578 364 251

PEELINGI MEDYCZNE

Peelingi medyczne to profesjonalne zabiegi wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej, które działają nieporównywalnie silniej niż dostępne w drogeriach peelingi. Takie zabiegi umożliwiają nie tylko intensywne złuszczanie naskórka, ale także kompleksową poprawę wyglądu skóry i zredukowanie widoczności niepożądanych zmian skórnych. Rodzaj peelingu medycznego dopasowywany jest do rodzaju skóry i jej aktualnych potrzeb, co pozwala na zindywidualizowanie terapii.
Zabiegi z wykorzystaniem peelingów medycznych polegają na aplikowaniu preparatu na odpowiednio przygotowaną skórę. Lekarz decyduje o tym, jakie kwasy sprawdzą się najlepiej, ponadto dopasowuje stężenie kwasów, a także czas ich oddziaływania na skórę. W niektórych przypadkach peeling może być aplikowany kilkukrotnie w ciągu jednego zabiegu – preparat nakładany jest na określony czas i zmywany, po czym nakładana jest kolejna warstwa. Tak szerokie spektrum możliwości w zakresie wykonywania zabiegu pozwala na stopniowanie działania kwasów i osiągnięcie optymalnego efektu.

RODZAJE PEELINGÓW MEDYCZNYCH

1

YELLOW PEEL

Yellow Peel to peeling medyczny o delikatnym, a zarazem bardzo skutecznym działaniu. Peeling stosowany może być zarówno u osób młodych, jak i dojrzałych. Ten uniwersalny peeling medyczny umożliwia odświeżenie skóry, wyrównanie jej kolorytu, zredukowanie widoczności przebarwień czy nasilonego łojotoku skóry. Zabieg Yellow Peel znajduje także zastosowanie w zabiegach wygładzających blizny potrądzikowe, a także drobne zmarszczki czy wiotkość skóry. Peeling znajduje wszechstronne zastosowanie – może być stosowany na skórę twarzy, szyi i dekoltu czy dłoni. Delikatna formuła peelingu umożliwia jego użycie nawet na delikatnej okolicy wokół oczu.
Peeling medyczny Yellow Peel to zabieg kilkufazowy. W pierwszym etapie zabiegu skóra przygotowywana jest do właściwego peelingu – jest dokładnie oczyszczana przy pomocy specjalnego preparatu. W kolejnym etapie zabiegu na skórę aplikowany jest peeling o powierzchniowym działaniu, zapewniający efekt złuszczenia wierzchnich warstw naskórka. W skład tego preparatu wchodzą dwa kwasy złuszczające – 40% kwas glikolowy oraz 10% kwas salicylowy. Preparat nakładany jest na kilka minut. W ostatnim etapie zabiegu następuje nałożenie właściwego preparatu Yellow Peel, zawierającego takie związki aktywne jak kwas retinowy i witamina C, które odpowiadają za przywrócenie jednolitego kolorytu i blasku, ponadto pobudzają syntezę włókien kolagenowych i elastynowych. Oprócz tego kwas azelainowy, kwas kojowy i kwas fitowy redukują przebarwienia i zapobiegają powstaniu kolejnych, regulując aktywność melanocytów. Peeling Yellow Peel może być nakładany kilka razy w czasie jednego zabiegu.

2

KWAS TRÓJCHLOROOCTOWY

Kwas trójchlorooctowy TCA jest najsilniejszym kwasem organicznym, jaki znajduje zastosowanie w gabinetach medycyny estetycznej. Efektem działania kwasu TCA jest przede wszystkim złuszczanie martwego naskórka, co przekłada się na zmniejszenie widoczności przebarwień, poszerzonych porów, blizn potrądzikowych oraz niewielkich zmarszczek. Drugi kierunek działania peelingu TCA to pobudzanie aktywności fibroblastów, czyli komórek skóry odpowiedzialnych za syntezę włókien kolagenowych.
Zazwyczaj stosowany jest kwas TCA w stężeniu od 20 do 50%, a zabieg poprzedzony jest aplikowaniem na skórę kremów z alfa-hydroksykwasami. Takie przygotowania do właściwego zabiegu ma na celu obniżenie fizjologicznego pH skóry i zwiększenie skuteczności działania kwasu TCA. Właściwy zabieg sprowadza się do zaaplikowania preparatu z kwasem TCA na skórę. Lekarz dopasowuje stężenie kwasu trójchlorooctowego oraz czas jego oddziaływania na skórę do spodziewanych efektów zabiegu. Pod wpływem działania kwasu dochodzi do koagulacji białek, co objawia się pojawieniem białego zabarwienia skóry, tzw. efektu „frost”. Po 3-4 dniach pojawiają się kolejne zmiany na skórze – zaczyna ona brązowieć, a następnie intensywnie się złuszczać. Etap złuszczania trwa około tygodnia, a po zakończeniu tego procesu skóra jest w pełni zregenerowana. Zazwyczaj wykonywana jest seria 4-6 zabiegów peelingiem TCA, a odstępy między nimi wynoszą 4 tygodnie.

3

PRX T-33

Preparat PRX T-33 zawiera kwas trójchlorooctowy TCA oraz 5% kwas kojowy, a także nadtlenek wodoru. Jest to preparat pozwalający na kompleksową poprawę wyglądu skóry – jej rozjaśnienie i zredukowanie przebarwień, oczyszczenie skóry. Ponadto peeling ten umożliwia biorewitalizację skóry, wykazując właściwości liftingujące i wygładzające skórę. Jego bezsprzeczną zaletą jest brak lub prawie całkowity brak złuszczania dzięki specjalnie opracowanej formule. Wskazaniami do wykonania peelingu preparatem PRX T-33 są przede wszystkim blizny potrądzikowe, wiotkość skóry i drobne zmarszczki, utrata kolorytu i blasku oraz przebarwienia na skórze. Peeling wykonywany jest na skórze twarzy, a także szyi i dekoltu oraz dłoni. Ponadto zabieg może być wykonany na obszarach ciała dotkniętych takimi niepożądanymi zmianami skórnymi jak rozstępy czy utrata jędrności skóry.
Zabieg PRX T-33 może być wykonywany zarówno u osób młodych, jak i dojrzałych. Nastolatki mogą wykonać zabieg w celu zredukowania zmian trądzikowych oraz powstałych w efekcie tych zmian blizn potrądzikowych. Osoby młode wykonują peeling, aby zredukować widoczność przebarwień, drobniutkich zmarszczek, a także rozstępów. Z kolei osoby dojrzałe mogą wykonać zabieg kwasem PRX T-33 w celu biorewitalizacji skóry – jej ujędrnienia, wygładzenia, odmłodzenia delikatnych okolic oczu. PRX T-33 często jest stosowany też przed zabiegami mezoterapii w celu spotęgowania jej efektów. W przeciwieństwie do preparatów zawierających wyższe stężenia kwasu TCA, peeling PRX T-33 nie powoduje złuszczania się skóry i kilkudniowego okresu rekonwalescencji. Wskazane jest wykonanie kilku zabiegów w odstępach jednego tygodnia.

4

PEELING WĘGLOWY

Peeling węglowy to zabieg pozwalający na efektywne oczyszczanie skóry. Jest to zabieg łączący w sobie wykorzystanie działania lasera na skórę pokrytą zawiesiną koloidalną węgla aktywnego. Ten nieinwazyjny zabieg może być wykonywany przez cały rok, nie wymaga rekonwalescencji. Peeling węglowy wykonywany jest w celu usunięcia zanieczyszczeń, zwężenia poszerzonych porów oraz unormalizowania pracy gruczołów łojowych. Dogłębne oczyszczanie skóry to nie jedyny efekt zabiegu. Peeling węglowy przywraca skórze jednolity koloryt, wspomaga redukcję przebarwień pozapalnych, a także wspomaga leczenie zmian trądzikowych. Zabieg może być wykonany na skórze twarzy, szyi oraz dekoltu. Procedura nie jest bolesna i nie wymaga znieczulenia.
Po dokładnym oczyszczeniu skóry aplikowana jest maska z węglem aktywnym, po czym skóra poddawana jest działaniu lasera neodymowo-yagowego. Laser emituje wiązkę światła o długości fali 1064 nm, co prowadzi do efektywniejszego przenikania cząstek węglowych w głąb skóry, a także do powstania „mikroeksplozji” na powierzchni skóry. W ten sposób uwalniane są zanieczyszczenia zgromadzone w porach skórnych, usunięty zostaje martwy naskórek, a dodatkowo skóra jest pobudzana do produkcji kolagenu. Efekt w postaci rozświetlenia i odświeżenia skóry widoczny jest już po pierwszym zabiegu, a dla uzyskania spektakularnych efektów należy wykonać serię kilku zabiegów, powtarzanych co 2 – 3 tygodnie.

5

COSMELAN/DERMAMELAN

Cosmelan i Dermamelan to unikatowe kuracje depigentacyjne, które rozpoczynane są w gabinecie medycyny estetycznej, po czym kontynuowane są w warunkach domowych. Wskazaniem do wykonania tych zabiegów jest chęć usunięcia przebarwień skórnych o rozmaitym podłożu – przebarwień posłonecznych, plam starczych, ostudy czy piegów.
Zabieg Dermamelan wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej polega na zaaplikowaniu na skórę maski o działaniu rozjaśniającym. Maska zawiera takie związki aktywne jak kwas kojowy oraz kwas azelainowy, które odpowiadają za zahamowanie aktywności tyrozynazyny – enzymu uczestniczącego w procesie syntezy barwnika skóry melaniny. Inne związki aktywne maski to m. in. ekstrakt z aloesu czy lukrecji, witaminy A, C i E oraz kwas salicylowy. Maska zmywana jest w domu przez Pacjenta, po czym kuracja jest kontynuowana w domu na drodze codziennej aplikacji kremu rozjaśniającego. Krem należy stosować przez co najmniej 30 dni, unikając w tym czasie ekspozycji na słońce.
Schemat kuracji Cosmelan jest taki sam – najpierw aplikowana jest maska rozjaśniająca, a następnie przez co najmniej 30 dni aplikowany jest krem o działaniu rozjaśniającym przebarwienia skórne. Różnica między obiema kuracjami depigmentacyjnymi sprowadza się do odmiennego składu preparatów. Dermamelan zawiera kwas salicylowy o działaniu antybakteryjnym, ponadto wyróżnia się wyższą zawartością związków aktywnych. W obu przypadkach można liczyć na zredukowanie przebarwień i przywrócenie jednolitego kolorytu skóry, a także wygładzenie skóry. Efekty można zauważyć już po kilku-kilkunastu dniach, a rezultaty są zwykle lepsze niż po kuracji laserowej.

JAKIE REZULTATY MOŻNA UZYSKAĆ?

Efekty zabiegów z wykorzystaniem peelingów zależą od tego, jaki rodzaj kwasu zostanie użyty. Peelingi powierzchniowe skutecznie złuszczają martwy naskórek, dzięki czemu skóra odzyskuje piękny wygląd i jest dokładnie oczyszczona. Tego typu peelingi kwasowe działają łagodnie, zatem rekonwalescencja po zabiegu nie trwa długo i sprowadza się do odpowiedniej pielęgnacji lekko zaczerwienionej skóry. Peelingi średniogłębokie i głębokie pozwalają na złuszczenie wierzchnich warstw naskórka oraz głębszych warstw skóry, co pozwala na bardziej zaawansowaną poprawę wyglądu skóry, łącznie z jej odmłodzeniem i zredukowaniem widoczności wielu defektów skórnych, takich jak przebarwienia czy płytkie blizny.
Peelingi medyczne pozwalają na dogłębne złuszczanie naskórka, co zapewnia natychmiastowy efekt rozświetlenia skóry i wygładzenia jej powierzchni. Efekt działania takich powierzchniowych peelingów można zauważyć bezpośrednio po zagojeniu się skóry. W przypadku głębiej działających peelingów skóra wymaga dłuższego procesu złuszczania się i gojenia skóry. Wówczas efekty rewitalizacji powierzchni skóry widoczne są po jej wygojeniu, a dodatkowo po wykonaniu serii zabiegów zaobserwować można wygładzenie drobnych zmarszczek i uelastycznienie skóry, będące efektem pobudzenia syntezy włókien kolagenowych.
Zazwyczaj peelingi medyczne wykonywane są w serii – w pełni zadowalający efekt można uzyskać wykonując kilka zabiegów (zazwyczaj jest to od 4 do 6 zabiegów). Czas trwania całej terapii jest kwestią indywidualną i zależy od wyjściowego stanu skóry, oczekiwanych efektów oraz rodzaju użytych kwasów złuszczających. W przypadku lekkich peelingów kwasowych, zabieg może być powtarzany nawet co tydzień, zaś głębokie peelingi medyczne wykonywane są w odstępach miesięcznych. W razie potrzeby możliwe jest powtarzanie kuracji. Zazwyczaj zabieg przypominający wykonywany jest raz na pół roku lub raz na rok.

GALERIA PRZED I PO

Serdecznie polecam!

Justyna Gradek

PROCEDURA

Podczas konsultacji omawiany jest oczekiwany efekt i dobierana jest najlepsza dla danego Pacjenta metoda. Przed zabiegiem nakładana jest maść znieczulająca. Podczas zabiegu nakładany jest odpowiedni preparat, a następnie neutralizowany.

EFEKT

Efekty peelingów medycznych zależą od rodzaju użytych kwasów. Zawsze uzyskiwany jest efekt dogłębnego złuszczenia naskórka, co umożliwia osiągnięcie efektu gładkiej, promiennej cery pełnej blasku. W sytuacji, gdy złuszczaniu ulegają także głębsze warstwy skóry, możliwe jest skuteczne zredukowanie widoczności takich niepożądanych zmian skórnych jak przebarwienia, płytkie zmarszczki oraz blizny potrądzikowe. Efektem głębokich peelingów medycznych może być także pobudzenie syntezy włókien kolagenowych i elastynowych, co przekłada się na zwiększenie grubości, jej uelastycznienie i odmłodzenie, a także efekt liftingu skóry. Ponadto peelingi medyczne mogą być pomocne w leczeniu zmian trądzikowych, a także redukcji poszerzonych porów skórnych czy nasilonego łojotoku skóry. Peelingi medyczne wykonywane na ciele pozwalają na uelastycznienie skóry i redukcję rozstępów.

PRZYGOTOWANIE

Zabieg nie wymaga wielu przygotowań.

24 godziny przed zabiegiem nie spożywaj alkoholu, kofeiny i środków odurzających.

Nie opalaj się tydzień przed zabiegiem.

REKONWALESCENCJA

Gojenie przebiega różnie w zależności od użytego preparatu. Może występować zaczerwienienie, opuchlina i łuszczenie się skóry. W każdym przypadku lekarz informuje o spodziewanym przebiegu gojenia.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazania do peelingów medycznych nie są liczne, jednak należy ich przestrzegać. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.

Nosicielstwo WZW B lub WZW C.

Wirusowe zapalenie wątroby często wpływa na reakcje autoimmunologiczne. Zależne jest to głównie od etapu choroby, jak i aktywności choroby. O możliwości wykonania zabiegu z zakresu medycyny estetycznej może zadecydować tylko Twój lekarz prowadzący. Zwróć się do niego o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu. Tylko wtedy możemy podjąć się jego wykonania.

Cukrzyca.

Zaawansowana cukrzyca jest stanem, w którym utrudnione jest gojenie ran. Leczona i kontrolowana cukrzyca nie stanowi jednak problemu. Jeżeli cierpisz na cukrzycę, poproś swojego lekarza o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu medycyny estetycznej i przedstaw nam ją w dniu zabiegu.

Aktywna choroba nowotworowa.

Choroba nowotworowa, która wystąpiła w czasie krótszym, niż 5 lat poprzedzających zabieg.

Chemio i radioterapia.

Choroby autoimmunologiczne oprócz chorób tarczycy, bielactwa nabytego i łysienia plackowatego. Przykładowo do chorób tych należą łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, miastenia, stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, sarkoidoza, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Kuracja Izotekiem lub jego zamiennikami w odstępie nie większym niż 6 miesięcy od daty zabiegu.

Leki sterydowe oprócz leków na astmę i sterydów wziewnych przyjmowane w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.​

Leki grzybobójcze lub antybiotyki przyjmowane w czasie krótszym niż tydzień przed zabiegiem.

Skłonność do keloidów.

Hemofilia.

Epilepsja.

Ciąża i karmienie piersią. Nie wykonujemy zabiegów dla pań w ciąży i matek karmiących, nawet za zgodą lekarza. Jeśli chodzi o dzieci, ostrożności nigdy za wiele!

Nosicielstwo wirusa HIV lub aktywna choroba AIDS.

Choroby skóry w obszarze planowanego zabiegu.​

Gorączka, infekcja wirusowa bądź bakteryjna w dniu zabiegu.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 35.000 zabiegów. Nasze metamorfozy są znane jako najbardziej spektakularne w Polsce. Z łatwością wykreujemy dla Ciebie efekty bardzo naturalne lub ekstremalnie wyraziste.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów. Wysoką jakość usług potwierdza ponad 800 zgromadzonych na Booksy i na Facebooku opinii klientów, kórych średnia wynosi 5/5.

STANDARYZACJA

W naszych zabiegach stawiamy na ścisłe trzymanie się procedur - niezależnie od tego, którą z naszych lokalizacji wybierzesz, spotkasz się z takimi samymi zaawansowanymi technikami zabiegowymi, co jest zasługą naszego centralnego ośrodka szkoleniowego dla pracowników i bardzo wysokich wymogów kadrowych.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 35.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

TYCH PRODUKTÓW UŻYWAMY

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasze Kliniki są przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Warszawie:

Warszawa, Włochy

ul. Instalatorów 10

02-237 Warszawa

Adres we Wrocławiu:

Wrocław, Krzyki

ul. Rymarska 14

53-206 Wrocław

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY






    Polityka prywatności